Cântec de Toamnă –Zilele Comunei Teliu

Odată cu primele semne de toamna , la Teliu a început şi o sărbătoare devenită deja tradiţională: „Cantec de Toamna -Zilele Teliului “, organizate de Consiliul Local şi Primăria Teliu, în parteneriat cu Consiliul pentru Conservarea şi Promovarea Culturii Tradiţionale Braşov. Manifestarea îşi propune conştientizarea importanţei promovării şi conservării patrimoniului cultural local, implicarea locuitorilor în activităţi culturale dar şi promovarea produselor locale.

Cetatenii sunt invitaţi în centrul comunei in curtea interioara a Primariei Teliu.Tonul distracţiei este dat de ansamblurile folclorice din zona “Tara Barsei “ fanfara ţărănească din Vulcan, după care urmeaza un bogat program de cântece dansuri populare si nu numai, sărbătoarea urmînd a fi încheiată de recitalul marelui interpret Aurel Moldoveanu ,foc de artificii si de o discotecă în aer liber.

SÂMBÃTÃ, 03 SEPTEMBRIE 2011

15.00 Deschidere oficiala
16.00 Ansamblul „Cetatuia" - Teliu
17.00 Ansamblul „Zold Pantliko“ –Teliu